Damcilar Hotel | Giresun

DAMCILAR  HOTEL REZERVASYON ŞARTLARI VE KOŞULLARI

Lütfen Damcılar Hotel  için yapılan rezervasyonlar için aşağıda belirtilen rezervasyon kabul ve koşulları dikkatlice okuyunuz.

FİYAT VE VERGİLER:
Fiyatlar Sterlin, Euro ve Dolar bazında olup TL üzerinden hesaplanacaktır. Otel odası ve Suitler gecelik KİŞİBAŞI; apart ve villalar ise 1 gecelik konaklama olarak hesaplanır. Otel, rezervasyon tutarının tamamı ödenmedikçe herhangi bir bildirim yapmaksızın fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar. Fiyatlara %8 KDV dahildir.

NASIL REZERVASYON YAPILIR:

Rezervasyonlar online olarak www.damcilarhotel.com/rezervasyon adresinden veya +90 454 201 2828 numaralı telefon aranarak yapılabilir. Rezervasyonunuzun onaylanması ve konaklamanızın garanti edilebilmesi için % 20’lik Ön Ödeme gerekmektedir. Kalan tutarın ödemesi konaklama tarihinden 4 hafta önce veya Otele varışta nakit olarak yapılacaktır.

ODA,VEYA  SÜİT  ADINIZA REZERVE OLARAK TUTULABİLMESİ İÇİN TÜM REZERVASYONLARDA %20 DEPOZİTO ÖDEMESİ GEREKMEKTEDİR.

İşletmemize yapılacak olan %20’lik ödemenin ardından rezervasyonunuzun onaylandığını belirtir belge eposta ile tarafınıza gönderilecektir.

Ödemeler banka aracılığıyla veya kredi kartıyla yapılabilir. Visa, mastercard geçerlidir.

DİKKAT: REZERVASYONDAN ÖNCE tüm müşteriler internet sitemizde yer alan ilgilendikleri oda, süitlere dair açıklamaları okumalı ve görünümlerini (ve mevcut olan kat planlarını) incelemelidirler. Bu durum çiftler, aileler ve gruplar için doğru konaklama seçiminin yapılmasını sağlar. Yürüme güçlüğü ve tekerlekli sandalye gibi özel durumlarını rezervasyon sırasında bildirmemekten doğan durumdan müşterilerimiz sorumludur. Rezervasyon yaptıktan sonra konaklama ve/veya otelin sunduğu diğer hizmetlerin müşteriye uygun gelmemesinden otel yönetimi sorumlu tutulamaz. Ancak Damcılar Hotel imkan dahilinde konaklama seçeneklerini ücret karşılığında sunacaktır. Yüksek sezonda bu mümkün olmayabilir.

VARIŞ / AYRILIŞ:

  • Oda / Apart / Villa Giriş : 14:00’den sonra (Öğleden sonra 2:00)
  • Oda / Apart / Villadan Çıkış: 12:00’den önce (Öğle 12:00)
  • Oda / Apart / Villadan Çıkış işleminin öğlen 12.00’den saat 17.00’ye kadar yapılması halinde oda fiyatının yarısı, saat 17.00’den sonra yapılması halinde ise odanın müsaitlik durumuna göre tam oda fiyatı ödemeye tabii olacaktır.
  • Otelden geç çıkış yapılacaksa bavullar Resepsiyonda muhafaza edilir. Otel imkânlarımız Tesislerimizden ayrılışınıza kadar memnuniyetle kullanımınıza sunulmuştur.

SİGARA POLİTİKASI

İşletmemizin Damcılar Hotel Odalarında Sigara içilmesinde bir sakınca yoktur. Odalarımızın tamamında  kül tablaları sigara içen müşterilerimiz için hazır bulunmaktadır.

MAKSİMUM KONAKLAMA KAPASİTESİ

Damcılar Hotel’de maksimum konaklayacak kişi sayıları ve aşağıda gösterildiği gibidir:

Tek Kişilik Otel Odası (Single Room) 1 yetişkin+ bebek
İki Kişilik Otel Odası (Double Room) 1 yetişkin + 1 çocuk(12yaş altı)  veya 2 yetişkin>
İki Kişilik Otel Odası (Twin Room) 1 yetişkin + 1 çocuk(12 yaş altı) veya 2 yetişkin

Tüm odalar, geniş çift kişilik yataklarla donatılmıştır. Seçilen oda ve apartman dairelerinde misafirlerimiz bu geniş çift kişilik yatağı iki adet tek kişilik yatak haline dönüştürme opsiyonuna sahiptir. Eğer tek kişilik yatak düzeni gerekiyorsa, lütfen tercihinizi rezervasyon anında belirtiniz. Kanepe yataklar standart iki kişiliktir.

ZİYARETÇİLER:
Odalarımızda sadece ve sadece rezervasyon formunda adı geçen misafirlerimiz konaklayabilir. Damcılar Hotel yönetimi ziyaretçilerin saat 20.30’da binalardan ayrılmasını isteme hakkını saklı tutar.

KİMLİK TESPİTİ:
Damcılar Hotel,Odalarımızda girişte konaklayacak tüm misafirlerimizden kimlik tespiti için geçerli pasaport ,resimli kimlik belgesi gibi resmi belge istenecektir. Kredi kartlarının kullanımı için üzerinde resim bulunan resmi Kimlik kartınızı veya geçerlilik süresi dolmamış olan pasaportunuzu beraberinizde bulundurunuz.

Kim olduğunuzu ve kredi kartını kullanma yetkisine sahip olup olmadığınızı doğrulamamız gerektiği için bu kimlik kartı arşivimizde saklanmak üzere kopyalanabilir. Bu uygulama kredi kartlarındaki kötü niyetli kullanımın artması üzerine aldığımız bir önlemdir. İnanıyoruz ki, bu politikamız basit bir imza karşılaştırmasından öte misafirlerimiz ve diğer tüm kredi kartı sahipleri için en iyi koruma düzeyini sağlayacaktır. Gizlilik ilkemiz gereğince, elimizde bulundurduğumuz kimlik kartlarıyla ilgili hiçbir bilgi dışarıya verilmeyecek ve güvenli bir şekilde korunacaktır. Kullanma gereksinimi bittiğinde ise dikkatli bir şekilde yok edilecektir.

SUNULAN HİZMETLER:
Tüm oda ve süitlerimizde günlük oda hizmetimiz mevcuttur. Konuklarımızın konaklama yaptığı odalarda günlük temizlik ve nevresim ve havlu değişimi hizmeti sunulmaktadır.

İPTALLER:
Lütfen dikkat ediniz: Konaklama ve Transfer iptallerinde aşağıda belirtilen kurallar uygulanır.

Konaklama tarihine 28 gün kalıncaya kadar iptallerde Ön ödemenin tamamı 28 inci günden varış gününe kadar olan iptaller de ise Konaklama ve transfer ücretinin tamamı tahsil edilir.

İptal bildirimini yazılı olarak yapmak zorundasınız. Yazılı İptal bildiriminizin elimize ulaştığı tarihten itibaren konaklama tarihine kadar kalan süre hesaplanarak yukarıda belirtilen İptal esasları uygulanır. Rezervasyon iptalinde yapılan ödeme iade edilmez.

AÇIKLAMALAR, FOTOĞRAFLAR ve HARİTALAR:
Tanımlamalar yayınlanma sürecinde geçerli olup değişiklik gösterebilir veya zaman içerisinde değiştirilebilir.

Harita ve fotoğraflar sadece genel bilgileri yansıtmakta olup otel çevresinde bulunan alanları vurgulamak içindir.

Otel fotoğrafları sadece birer örnektir. Mevcut oda,süit ve dekor olarak değişiklik gösterebilir veya ilaveler yapılmış olabilir.

REFAKATÇİSİ OLMAYAN ÇOCUK(LAR):
18 yaşından büyük bir yetişkinin refakati olmaksızın seyahat eden/konaklayan çocuk/çocuklar birçok hava yolu şirketi/otel tarafından refakatçisi olmayan çocuk/çocuklar olarak adlandırılmaktadır. Refakatçisi olmayan çocuklar için rezervasyonlar Damcilar Hotel tarafından kabul edilmemektedir.

SORUMLULUK SINIRI:

Rezervasyonlarınızdan memnun olmanız için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaktayız ancak Damcılar  Hotel, kontrolümüz dışında gelişen savaş, sivil ayaklanma, terörizm, yangın, sel, doğal afetler, hükümet tarafından çıkarılan kanunlar, kaza, makine veya ekipman arızaları, bakım çalışmaları veya sanayi işlerinin yaratabileceği ve bunlarla sınırlı olmamak üzere olayların doğrudan veya dolaylı olarak neden olacağı herhangi bir yaralanma, hasar, zarar, erteleme, ek masraf veya külfet durumlarında herhangi bir yükümlülük kabul etmez.

ÖZEL DURUMLAR:
Damcılar Hotel, rezervasyonu yapılan oda/suit temin edemez ise aynı kompleks içinde başka bir oda/suit temin etmek durumundadır. Çok özel durumlarda ise Damcılar Hotelin yakınında aynı niteliklerde veya daha fazla nitelikleri bulunan başka bir otele yerleştirilir. ( Otele olan transferi ücretsiz olarak Damcılar Hotel tarafından yapılır. Herhangi bir şekilde konaklama sağlanamaz ise yapılan ödemenin tamamı iade edilir.

Damcılar Hotel  yönetimi, rezervasyon ve konaklama şartlarına uygun olarak Damcılar Hotel’e borçlu olduğu tutarı (konaklama sırasında oluşan telefon, temizlik, restaurant ve diğer masraflarında dahil olduğu) ödememe durumunda, misafiri otele almama, eğer otele giriş yapmış ise otelden çıkarma hakkını saklı tutar.

Damcılar Hotel  mevcut olan mala zarar veren veya konaklayan diğer misafirlerin malına zarar veren, onların keyfini kaçıran misafir(leri)/ oda sakinini işletme dışına çıkarma hakkını saklı tutar.

Ayrıca vermiş olduğu zarar otel yönetimince tazmin edilir. Belirtilen kurallara uyulmaması nedeniyle yapılmış olan kontrat feshe edilir ve ödenmiş olan tutar iade edilmez.

Eğer bir misafir,  diğer misafir veya otel çalışanlarına karşı kabul edilemez ve saldırgan davranışlar sergiler ise veya işletme bünyesinde bulunan otel odası içerisinde yasal olmayan faaliyetler gerçekleştirir ise bu misafir(ler) veya oda sakini işletmemizden uzaklaştırılacak ve bu durum ilgili makamlara bildirilecektir. Ödenmiş olan tutarın iade hakkı yitirilmiş olur.

ORTAK KULLANIM ALANLARINDA YEME VE İÇME:
Damcilar Hotel oda misafirlerimiz kendi evinde hazırlanan hiçbir yiyecek ve içeceği  Otel odası, lobby ve restauranta getirip tüketemez.

Sağlık ve gıda güvenliği nedenleriyle Otel yönetimi, kat hizmeti departmanını oda ve süitlerde hiçbir taze, kuru yiyecek ve diğer gıda maddelerinin bulundurulmaması, var ise oda ve süitlerden uzaklaştırılması konusunda yönlendirilecektir.

ENERJİ TASARRUFU:
Günümüzde Dünyadaki herkes gibi Damcılar Hotel yönetimi de iklim ve çevresel değişiklikler sonucu oluşan tehditlerden yakından ilgilidir. Bu nedenle otelimizde aktif ekolojik tedbirler uygulamakta ve mümkün olduğu kadar sürdürülebilir uygulamalar kullanmaktayız. Bu bağlı olarak da otel yönetimi misafirlerimizden aşağıda belirtilen kurallara uyulmasını rica etmektedir:

  • Oda(lar) kullanımda değilse enerji tasarruf kartlarını yuvalarından çıkartınız;
  • klima,aydınlatma,fan gibi elektrikli aletleri sadece odada bulunduğunuzda açık tutunuz;
  • klimalar açık iken kapı ve pencereleri kapalı tutunuz;
  • İşletmemiz ekolojik tedbirlerin uygulanmasında ihlaller tespit ettiğinde odaya girip enerji tasarruf kartlarını çıkartma ve oluşan ilave elektrik tutarının ödenmesi hakkını saklı tutar.

SU:
Su değerli bir kaynaktır. Lütfen suyu sorumluluk çerçevesinde kullanınız. Çeşmeleri gereksiz yere açık bırakarak suyu boşa harcamayınız.

YATAK ÇARŞAFLARI VE HAVLULARDA OLUŞACAK HASARLAR:
Dmcılar Hotel  Yönetimi, geçici dövme, saç boyası, renklendiriciler, makyaj malzemeleri, bronzlaştırıcı ürünler ve şarap gibi malzemelerin çarşaf, nevresim, havlu, battaniye, pike ve yer döşemesi üzerinde kalıcı leke(ler) oluşmasından dolayı bedellerini misafirlerden tahsil etme hakkını saklı tutar.

HAYVANLAR:
Misafirlerin, Damcılar Hotel’e ait oda ve suitlere hayvan getirme ve beslenmesine müsaade edilmez.

ALERJİ VE DİYET GEREKSİNİMLERİ
Herhangi bir yiyeceğe karşı alerji, hassasiyet veya herhangi bir diyet problemi durumu varsa, misafirlerin Damcılar Hotel yönetimine rezervasyon anında bu durumu bildirilmesi gerekmektedir. Bildirilmediği takdirde oluşacak durumdan otel yönetimi sorumlu tutulamaz.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ VE KURUTUCULAR:
Çamaşırhane imkânlarını kullanmak isteyen misafirlerimizin Otel Resepsiyonundan talep etmeleri gerekmektedir.

KONAKLAMA YERİNE VARIŞTA YAPILACAKLAR
Damcılar Hotel’de  konaklayan tüm misafirlerden Devletin uyguladığı güvenlik politikasının bir gereği olarak Tatil yörelerinde konaklayan ziyaretçilerden Kanun geregince kimlik veya pasaport fotokopileri alınacaktır. Bu yüzden yalnızca rezervasyonda adı geçen kayıtlı misafirler oda, süit, apart ve villalarda konaklayabilirler.

 

DİKKAT: HERHANGİ BİR PROBLEM OLUŞMASI DURUMUNDA, BUNLARI HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜMÜZ VEYA RESEPSİYON ÇALIŞANIMIZ İLE GÖRÜŞÜNÜZ .

ODALARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR PROBLEM OLUŞMASI DURUMUNDA MİSAFİRLERİN BUNLARI DERHAL RESEPSİYONA BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

MÜCBİR SEBEP:
Doğal afet, savaş, terörizm, devlet düzenlemeleri, ulusal olaylar, grev, sivil ayaklanma veya ulaşım imkânlarının kesilmesi gibi tarafların kontrolü dışında gelişen, mantıksız, yasadışı veya uygulanması mümkün olmayan nedenlerden ötürü sözleşmenin (münferit ve grup konaklama sözleşmelerinde) yerine getirilmesi taraflardan biri ve her iki taraf içinde mümkün görünmüyor ise Misafirler ve Damcılar Hotel’e rezervasyon yapan acenta sorumlulukların yerine getirilmemesinden kısmen veya tamamen sorumlu tutulamazlar.

Sözleşme, bir tarafın diğerine bu imkânsızlıkları resmi belgeleriyle birlikte yazılı olarak bildirmesi durumunda hiçbir ceza uygulaması olmaksızın feshedilebilir.

EN DÜŞÜK İNTERNET FİYAT GARANTİSİ:
www.damcilarhotel.com internet sitemizden yapılan her rezervasyon, internet üzerinden görünür şekilde yayınlanan (rezervasyon sırasında yayında olan) fiyatlardan garanti edilir.

Onayımızla diğer web sitelerine verdiğimiz aynı ürün ve mekân web sitelerinde açıkça görünür ve anında rezerve edilebilir olmalıdır. İnternette bulunan daha düşük fiyat, aynı hizmete sahip olan Oda ve Suit , aynı tip konaklamalara ve aynı tarihlere ait olmalıdır.

Genel kullanıma uygun olmayan fiyatlar; özel indirim fiyatlarını, grup fiyatlarını, uzun konaklama fiyatlarını, toplantı fiyatlarını, herhangi bir kulüp üyeliği fiyatlarını veya özel gruplara verilen fiyatları ve genel kullanım için düşünülmeyen fiyatları içermektedir. Fiyatımız Yabancı para dönüşümü yoluyla daha düşük bir fiyata ulaşılırsa, bu garanti uygulanmaz. Adil bir kıyaslama için karşılaştırılan fiyatlara KDV dahil fiyatlar olmalıdır.

Üçüncü şahısların Damcılar Hotelin daha düşük fiyatlar üzerinden satış yapmaları, otelimizi zarara uğratacağı için, bu durum garanti kapsamına girmez.